Károli Gáspár Református Egyetem
Állam- és Jogtudományi Kar
Tanulmányi tájékoztató 2024/2025.
Hallgatói Önkormányzat
A kari Hallgatói Önkormányzat (HÖK) tájékoztatója
A testület működése:
A hallgatók egyetemi szintű képviseletét az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat (EHÖK) látja el. Az EHÖK célja és feladata többek között az Egyetemre beiratkozott, azzal hallgatói jogviszonyban álló hallgatók érdekképviseletének ellátása valamennyi őket érintő – felsőoktatási – kérdésben minden egyetemi, regionális, illetve országos testületben.
A hallgatói érdekképviselet legközvetlenebb szintjét a kari hallgatói önkormányzatok látják el.
Az Állam- és Jogtudományi Kar Hallgatói Önkormányzat tagsága felölel minden, a KRE-ÁJK–ra beiratkozott hallgatót. A hallgatók – élve aktív és passzív szavazati jogukkal –, a hatályos alapszabály szerint kétévente választják meg a hallgatói önkormányzat operatív vezető és érdekképviseletet ellátó szervét, az úgynevezett küldöttgyűlést.
A hallgatói önkormányzat vezetője az elnök, akit a választásokat követően a küldöttgyűlés választ meg, és mandátuma küldöttgyűlésével azonos ideig tart.
Az elnök munkáját szűkebb körben az elnökség segíti, az elnökség tagja még az elnökön kívül az általános alelnök és a tanulmányi alelnök.
Az elnökség irányítása alá öt bizottság tartozik:
- a Szociális Bizottság,
- a Tanulmányi Bizottság,
- a Rendezvényszervező Bizottság,
- a Kommunikációs Bizottság, valamint
- a Sport Bizottság,
bizottságonként 4-4 taggal.
A bizottságok a specifikáltabb feladatokat látják el az elnökség irányításával.
A testület feladatai:
A HÖK legfontosabb feladata a hallgatók érdekeinek képviselete, érvényesítése a kari, valamint az összegyetemi fórumokon. A Hallgatói Önkormányzat képviselettel rendelkezik a Kar, valamint az Egyetem legfőbb döntéshozó szervében, a Kari Tanácsban, illetve a Szenátusban. Ezen túlmenően a HÖK a Kar és az Egyetem egyéb bizottságaiba is delegál tagokat, mint például a Tanulmányi Bizottság, Kreditátviteli Bizottság, Felülbírálati Bizottság.
Kiemelt feladata továbbá a sportélet, a hallgatói rendezvények – mint pl. focikupa, gólyatábor, gólyabál, egri kirándulás – megszervezése, lebonyolítása. Minden évben arra törekszünk, hogy új programokat találjunk ki, mellyel minél több hallgatót tudunk bevonni a hallgatói életbe. Célunk, hogy a hallgatók mind szakmai, mind kulturális igényeinek eleget tehessünk.
Tevékenységi körébe tartozik még minden félévben a hallgatók által benyújtott rendszeres és rendkívüli szociális támogatás iránti pályázatok elbírálása, értékelése.
Bármely kérdésükke forduljanak hozzánk bizalommal!