Református templomokról készített naptárt Egyetemünk

A Károli Gáspár Református Egyetem Művészettörténeti Tanszékének oktatója, Dr. Ordasi Zsuzsanna egyetemi docens ötletéből és a művészettörténet mesterképzés nyolc hallgatójának közreműködésével készítette el a Rektori Hivatal az Egyetem 2021-es falinaptárát, mely igazán különleges válogatást mutat be a 2010-2020. között épült református templomokból.

Dr. Ordasi Zsuzsanna a modern és kortárs művészet elismert kutatója, a Károli Egyetem művészettörténet mesterképzésének oszlopos tagja. A művészettörténet mesterszak a szabadbölcsész alapszak (BA) művészettörténeti szakirányára épül és az egyetemes és magyar művészettörténet nagy korszakait áttekintő kurzusok, a muzeológia és műemlékvédelem speciális kérdései mellett a kortárs művészettel való foglalkozás különböző területeit is oktatja.

Az elkészült falinaptár lehetőséget adott a részt vevő hallgatóknak, hogy elméleti tudásukat a gyakorlatban is alkalmazzák. Egyetemünk a református hagyományokat szem előtt tartva, a református értékek mentén keresi azokat a kapcsolódási pontokat, ahol múlt és jelen, hagyomány és megújulás találkozik: erre ékes példák ezek a templomok is, hiszen a hagyományos református templomépítészet találkozott a modern építészeti elemekkel. A hiánypótló, kétnyelvű magyar-angol kiadvány részletesen bemutatja az egyes templomok építészeti és környezeti sajátosságait.

A 2021-es falinaptár elkészítésében részt vevő mesterszakos hallgatók: Balázs Martin, Cséby Flóra Hanna, Dávid Eszter Demeter Adrienn, Fehér Csongor, Kucsera Sándor, Turóczi Réka és Vass Petra.

 

A naptárban szereplő templomok és építési évük:

 • A címoldalon: a Nagykovácsi Református Gyülekezet temploma, 2012
 • Badacsony és Vidéke Református Egyházközség badacsonytomaji temploma, 2015
 • Monorierdői Református Missziói Egyházközség temploma, 2019
 • Taksonyi Református Missziói Egyházközség Békesség Háza templom, 2019
 • Nyékládháza-Mezőnyék református közösség temploma, 2013
 • Egerszalóki református templom, 2019
 • Hortobágyi Ökumenikus Pusztatemplom, 2016
 • Pesterzsébet Szabó-telepi Református Egyházközség, 2011-től
 • Svábhegyi Református Egyházközség temploma, 2018
 • Nyíregyháza Örökösföldi Református Templom, 2020
 • Debrecen, Lencz-telepi Református Gyülekezeti Központ, 2014
 • Újpalotai Református Egyházközség temploma, 2018
 • Vác Alsóvárosi Református Missziói Egyházközség Hősök emléktemploma, 2017

 

A teljes naptár a képre kattintva tekinthető meg.

(A naptár kereskedelmi forgalomban nem kapható.)

Közösségi Média

Közösségi média

Sport a Károlin

Sport a Károlin

 

Károli Podcast

Károli Podcast

Károli Klub

Károli Podcast

Napi biztatás

Napi biztatás

 

Tudomány, kutatás

Tudomány, kutatás

Galéria

galéria, fotógép

Szakirányú továbbképzések

Szakirányú továbbképzések