A Károli csapata Európa második legjobb egyetemi strandkézilabda csapata!

Véget ért a 2023-as Európai Egyetemi Strandsport Bajnokság Malagában, ahol egyetemünk strandkézilabda és strandröplabda csapata is részt vett. Előbbi csapatunk a döntőig menetelt, röplabdásaink azonban nehezebben vették az akadályokat.

A malagai Európai Egyetemi Strandkézilabda Bajnokság csoportkörében, veretlenül, csupán két félidőt veszítve jutott tovább egyetemünk csapata az elődöntőbe, ahol könnyű szerrel múlta felül német ellenfelét. A döntőben a házigazdák ellen kellett teljesíteni, azonban a kiélezett küzdelemben 25-20 és 24-18 félidei eredményekkel, 2-0-ás összesítésben győzött a malagai ellenfelünk, így csapatunk a második helyen végzett a nemzetközi tornán.

Az ezüstérem mellett a torna legértékesebb játékosának (MVP) Vajda Lucát választották, aki 6 mérkőzésen 85 gólt dobott.