Éremeső a MEFOB Feszten

Egyetemünk hallgatói remekül szerepeltek az április 30. és május 2. között megrendezett MEFOB Feszten. A Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség (MEFS) idei kiírásában 5 sportágban 15 hallgatónk vett részt a győri rendezvényen. A háromnapos sporteseményen 2 ezüst- és egy bronzéremmel tértek haza Károlis sportolóink.

Az evezős MEFOB vegyes nyílt egyetemi kétpárevezős 1000 méteres számával kezdtük meg a szereplést, a körülmények nem voltak ideálisak, a nagy szélnek köszönhetően nehezebb volt a Dunán való evezés, azonban így is a második helyen ért célba a Zsiros Janka (pszichológia) – Althammer István (gazdálkodási és menedzsment) alkotta vegyespárosunk.

Ergométer MEFOB-on már nehezebb feladata volt a résztvevőknek, a könnyű- és nehézsúlyú versenyzők együtt eveztek egymás ellen, így összetettben Althammer István a hetedik helyre férkőzött be.

Sakk MEFOB-on három hallgatónk is részt vett, közülük Heilman Viktória (jogász) zárt a dobogón, a harmadik helyen adott mattot.

Huzsvár Erik (jogász) férfi egyéniben második helyezést ért el asztaliteniszben.

Csapatsportok közül röplabdásaink vettek részt a győri versenyen, ők végül a negyedik helyen zárták a MEFOB Fesztet.