2 országos arany a judo MEFOB-on

November 10-én került megrendezésre a 2018. évi judo MEFOB az UTE Horváth István judo termében, ahol Egyetemünk hallgatói idén már címvédőként léptek tatamira.

Decsi Dóra (BTK) az amatőrök igen népes, 63 kg súlycsoportjában indult, amit 5 győzelemmel fölényesen megnyert. A versenyben maga mögé utasította a Pécsi Tudományegyetem, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem és a Testnevelési Egyetem három versenyzőjét is. Élményeiről az alábbiakat írta nekünk: „A súlycsoportban összesen 16 induló volt, így négy győztes meccs kellett ahhoz, hogy a döntőbe jussak. Ezeket sorra sikerült megnyernem, így végül a Testnevelési Egyetem versenyzőjével, Gáspár Csillával mértük össze erőnket az aranyéremért való küzdelemben. Csillát már ismertem, edzettünk, versenyeztünk együtt korábban is, így tudtam, hogy nem lesz könnyű nyernem.„

Kárpáti Emese (ÁJK) a profik 78 kg súlycsoportjában versenyzett, ahol az ELTE - Eötvös Loránd Tudományegyetem két versenyzőjével találkozott. A tornáról az alábbi beszámolót küldte: „Idén örömteli események után vágtam neki a MEFOB-nak ugyanis az előtte lévő héten az U23-as Európa-bajnokságon 3. lettem és ugyan egy hét teljes pihenőm volt, ez szerencsére nem volt probléma. Idén sem voltunk túl sokan, két ellenfelem volt és mind a két lányt sikerült a menetidő lejárta előtt ipponnal legyőznöm és ezzel megszereznem az aranyérmet.„

A fotón: (balról jobbra): Gáspár Csilla (TE), Decsi Dóra, Mészáros Csilla (NKE), Varga Boglárka (TE).