Egyházi vezetők gazdasági képzése indul a Károlin

Három féléves Egyházi vezetés és gazdálkodás szaktanácsadó szakirányú továbbképzés indul a Károli Gáspár Református Egyetemen idén februárban. A szak elvégzését jellemzően lelkipásztoroknak, intézményfenntartó egyházközségek elöljáróinak, illetve egyházi intézmények vezetőinek kínálja az egyetem, számos elismert vezető professzora részvételével. A részletekről Lentner Csaba szakvezető, a közpénzügytan professzor adott tájékoztatást a Reformátusok Lapjában, a teljes interjú ide kattintva olvasható.

„Az egyháznak és közösségeinek saját belső egyházi vezetőképzés kell, hogy egyházias jelleggel lehessen ötvözni a professzionalitást, illetve hogy a reformátusok intézményeikben, közösségeikben garantálhassák a keresztyén lelkiséget, református dominanciát. Ezért szeretnénk kurzusunkon látni lelkipásztorokat, egyházközségi elöljárókat, illetve az egyházi jogi személyek fenntartásában álló, költségvetési rend szerint gazdálkodó intézmények vezetőit. Emellett más felekezetek hasonló profilú tisztségviselőit is szeretettel fogadjuk” – fogalmazott Lentner Csaba, a képzés szakfelelőse.

A képzésről bővebben ide kattintva olvashatnak:

https://geszk.kre.hu/index.php/egyhazi-vezetes-es-gazdalkodas-szaktanacsado-szakiranyu-tovabbkepzesi-szak

Lentner Csaba 

Kép: reformatus.hu

 

Szakirányú továbbképzések

Szakirányú továbbképzések

Közösségi Média

Közösségi média

Kultúra, közélet

Rádió

Károli Podcast

Károli Podcast

Károli Klub

Károli Podcast

Napi biztatás

Napi biztatás

 

Tudomány, kutatás

Tudomány, kutatás

Galéria

galéria, fotógép