Ezüstérmes lett strandkézilabda csapatunk az Európai Egyetemi Játékokon

2024. július 12-24. között rendezték meg a világ 3. legnagyobb multisport eseményét, az Európai Egyetemi Játékokat, ahol európai egyetemek hallgatói mérték össze tudásukat különböző sportágakban.

A hazai rendezésű tornán strandkézilabda csapatunk az "A" csoportban két német és egy horvát egyetemmel kezdte meg a küzdelmeket, majd mindhárom csoportbeli ellenfelét legyőzve jutott tovább. A csoportküzdelmek után a német University of Goettingen elleni győzelemmel kvalifikálta magát a döntőbe, ahol a malagai egyetemmel találkozott. A spanyol csapat végül hétgólos különbséggel nyerte meg a meccset, így női strandkézilabda csapatunk – a két évvel ezelőtti Európai Egyetemi Játékokhoz hasonlóan – a dobogó második fokára állhatott fel.

Strandkézilabda csapatunk tagjai: Doszpoth Zsuzsanna (ÁJK), Gaál Dorina (GESZK), Horti Liliána (BTK), Kreutz Kitti,
Lovász Brigitta (GESZK), Lovász Dóra Lilla (GESZK), Pátrovics Netti (ÁJK), Szűcs Fanni (ÁJK), Vágó Krisztina (GESZK),
Vajda Luca (ÁJK), Vásárhely Réka Sarolta (GESZK). Edző: Kuhn Márton.

Július 24.

Károli Gáspár Református Egyetem – University of Malaga (ESP) – 0:2 (1. félidő: 12:20, 2. félidő: 20:27)