A Közösségről

A KÁROLI MENTÁL KÖZÖSSÉG célja, hogy a KÁROLI hallgatóinak és oktatóinak lelki egészségét és közösségépülését szolgálja. Célunk, hogy a pszichológia, a mentálhigiéné, a lelkigondozás jó gyakorlatait megismertessük, közösen gyakoroljuk, egyrészről a saját közösségünk épülése érdekében, másrészt azért, hogy ki-ki a saját szakterületén (pedagógiától a lelkészségen át a jogi tevékenységig) is tudja azokat, a saját kompetenciahatárain belül gyakorolni, alkalmazni, hatékonyan előmozdítva az egyes személyek, illetve a szűkebb és tágabb közösségek lelki egészségét, lelki jól-létét.

Célunk, hogy interdiszciplináris szemléletben a szakmák, és a karok közötti együttműködést is serkentsük, közös, átfogó mentálhigiénés projektjeinkben és kutatásainkban, hidat képezve a hit és a tudomány között is.

Mentálhigiénés Segítő Szakirányú Továbbképzési Szakunk két évtizede működik, mely nyitott minden BA diplomával rendelkező szakember számára.

Budapesten, Erdélyben (Illyefalva), Felvidéken (Léva), Kárpátalján (Beregszász) és Délvidéken (Szabadka) is vannak évfolyamai. Fő célunk: a térség magyarlakta területeire kiterjedő, átfogó lelki segítő hálózat, illetve mentálhigiénés szakmai közösség kiépítése.

Képzési helyszínek (ezekhez is lennének majd külön bemutatkozó oldalak)

Együttműködő Egyesület (ezekhez lesznek linkek)

Budapesti képzés

Mentháló Egyesület

Illyefalvi képzés

Erdélyi Magyar Mentálhigiénés Társaság

Lévai képzés

Zips Egyesület

Szabadkai képzés

Vajdasági Magyar Mentálhigiénés Társaság

Beregszászi képzés

Kárpátaljai Magyar Mentálhigiénés Társaság

Közösségi Média

Közösségi média

Kultúra, közélet

Rádió