Egyházak és vallások Latin-Amerikában a prekolumbián kortól a XXI. századig

A KRE BTK Latin-Amerika Kutatócsoportja Vallás és kultúra Latin-Amerikában című projektjének keretében került sor 2021. január 29-én az Egyházak és vallások Latin-Amerikában a prekolumbián kortól a XXI. századig című műhelykonferencia megrendezésére. A rendezvény célja az volt, hogy a Kutatócsoport tagjai előadásaik keretében bemutassák kutatásaik jelenlegi állását, reflektáljanak egymás témáira, és a meghívott előadókkal szakmai párbeszédet folytatva tovább gondolják az egyes témakörök sajátos aspektusait.

Viracocha isten
(forrás)

A műhelykonferencia programja a Latin-Amerika Kutatócsoport interdiszciplináris jellegét tükrözte vissza, ennek megfelelően irodalmi, történeti, vallási, kulturális antropológiai megközelítések egyaránt helyet kaptak az előadók részéről. Külön törekvése volt a rendezvény szervezőinek, hogy az egyes hazai szakmai műhelyek (Károli, ELTE, Szegedi Tudományegyetem, Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Néprajzi Múzeum) együttműködésével valósuljon meg a rendezvény, mivel napjainkra a Latin-Amerika Kutatócsoportnak sikerült szervesen integrálódnia ezen műhelyek sorába.

A program utolsó pontjaként az Orpheus Noster folyóirat 2020. évi 4. számának a bemutatására került sor. A számot Frazer-Imregh Monika főszerkesztő asszony és a szerzők (Csikós Zsuzsanna, Dornbach Mária, Fischer Ferenc, Horváth Emőke, Lénárt András, Szente-Varga Mónika, Szilágyi István, Tézer Zita) közösen mutatták be. A szám tanulmányainak mindegyike a kubai történelem, politika és vallás egyes kérdéseit tette vizsgálat tárgyává.

A konferencián elhangzott részletes programról itt olvashat.

Havannai katedrális
(fotó: pixabay.com)

Szakirányú továbbképzések

Szakirányú továbbképzések

Közösségi Média

Közösségi média

Kultúra, közélet

Rádió

Károli Podcast

Károli Podcast

Károli Klub

Károli Podcast

Könyvtár

Könyvtár logó

Napi biztatás

Napi biztatás

 

Tudomány, kutatás

Tudomány, kutatás

Galéria

galéria, fotógép