Erasmus+ rövidtávú doktori mobilitás

Erasmus logó

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

Erasmus+ rövidtávú doktori mobilitás

1. A pályázattípus célja

Célja, hogy lehetővé tegye oktatási, nyelvi és kulturális tapasztalatok megszerzését egy másik programországbeli felsőoktatási vagy egyéb intézményben. A pályázat célja a Károli Gáspár Református Egyetem PhD hallgatóinak rövid távú, külföldi, fizikai mobilitása a tanulmányokhoz szorosan kapcsolódó tudományos kutatás és szakmai tapasztalatszerzés céljából.

A külföldi rövidtávú mobilitás lehetséges időtartama 5-30 nap.

A mobilitás formája fizikai, de ki lehet egészíteni virtuális elemmel. A virtuális mobilitás azonban anyagi támogatást nem von maga után.

 

2. A programban részt vevő országok

Az Európai Unió tagállamai: Ausztria, Belgium, Bulgária, Ciprus, Cseh Köztársaság, Dánia, Észtország, Finnország, Franciaország, Görögország, Hollandia, Horvátország, Írország, Lengyelország, Lettország, Litvánia, Luxembourg, Magyarország, Málta, Németország, Olaszország, Portugália, Románia, Spanyolország, Szlovákia, Szlovénia, Svédország) 

Nem EU tagállamként a programban szintén részt vesz: Észak-macedón Köztársaság, Izland, Liechtenstein, Norvégia, Törökország és Szerbia

 

3. Pályázati feltételek

Az a hallgató pályázhat Erasmus rövid Phd ösztöndíjra, aki:

  • vállalja, hogy az ösztöndíj teljes ideje alatt aktív jogviszonyban marad a küldő intézménnyel, diplomáját/oklevelét, illetve doktori fokozatát sem a hallgatói cserét megelőzően, sem az alatt még nem szerezte/szerzi meg,
  • doktori képzésben nappali, esti vagy levelező tagozaton vesz részt a küldő intézményben,
  • a kiutazás megkezdéséig legalább 1 lezárt félévvel rendelkezik,
  • a Phd hallgató szakmai tervet készített a mobilitásra vonatkozóan, melyet a témavezetője támogatott
  • magyar állampolgár vagy Magyarországon érvényes letelepedési, illetve tartózkodási engedéllyel vagy menekült-státusszal rendelkezik, kivéve Stipendium Hungaricum ösztöndíjas hallgatók
  • PhD hallgatók a képzési tervükben meghatározott kutatási tevékenységet is teljesíthetnek a partneregyetemen
  • konferenciarészvétel nem támogatható
  • rendelkezik a fogadó intézmény által megkövetelt nyelvtudással, nyelvtudását nyelvvizsga bizonyítvánnyal, annak hiányában az Idegen Nyelvi Lektorátus által kiállított igazolással igazolja,
  • a megpályázott ösztöndíj várható időtartamával együtt a hallgató nem lépi túl a képzési szintenként megengedett maximális 12 hónap összesített Erasmus mobilitási időtartamot, beleértve a zero grant és az LLP időszak alatt megvalósított mobilitásokat is,
  • nem választ az állampolgárságával megegyező célországot,
  • eleget tesz a kar/tanszék által meghatározott egyedi Erasmus pályázati követelményeknek,

 

4. Hová lehet pályázni?

  • A KRE partneregyetemei közül bármelyikre benyújtható a tanulmányi pályázat, ahol a pályázó, szakjának/tanszékének a választott fogadó intézménnyel megkötött érvényes Phd szintű intézményközi szerződése van. A kiutazási lehetőségek, és a partner egyetemek listája letölthető innen.
  • Kutatói vagy szakmai gyakorlatos tevékenység (nem tanulmányi mobilitás) esetében a KRE partneregyetemein kívül bármely Erasmus+ program országbeli felsőoktatási intézmény is lehet, amely Erasmus Charter for Higher Education (ECHE) jogosultsággal rendelkezik.
  • Nem felsőoktatási intézmény, például kutatóintézet, ebben az esetben az ECHE nem feltétel.

 

A következő típusú szervezetek nem lehetnek fogadó szervezetek:

  • Európai Uniós intézmények (Európai Bizottság, Európai Parlament, Európai Bíróság stb.)
  • EU-s programokkal foglalkozó szervezetek (az esetleges összeférhetetlenség és/vagy a kettős támogatás elkerülése érdekében).

 

5. A pályázók elbírálása és a kiválasztás folyamata

A benyújtott pályázatokat a Doktori Iskola ad-hoc Erasmus Bizottsága bírálja el a szakmai terv és a témavezetői ajánlás alapján. A pályázatok bírálata az Erasmus elvek szerint történik.

 

6. Kiutazás megvalósulásának és teljesítésének feltételei:

  • A küldő intézmény ERASMUS ösztöndíjra kiválasztja, illetve a fogadó intézmény megfelelő szakmai programot vagy szakmai gyakorlatot tud biztosítani neki;
  • A nyertes hallgató nyelvi kompetenciáinak ellenőrzése megtörténik az Európai Bizottság által elvárt módon (on-line felmérés a kiválasztás után)
  • A külföldi tanulmányok megkezdése előtt egy tartalmilag egyeztetett, írásbeli Tanulmányi Szerződés megkötése szükséges (Learning vagy Traineeship Agreement).
  • A mobilitási időszak végén a külföldi fogadóintézménynek igazolást kell kiadnia az elvégzett szakmai programról és eredményekről.
  • A küldő intézmény kötelessége a tanulmányi szerződésben vállalt, teljesített és igazolt tevékenységek teljes elfogadása.

 

7. A támogatás mértéke

Hallgatói ösztöndíj mértéke:
Rövid távú hallgatói mobilitás (BIP, doktori mobilitás) 79 €/nap, a 15. naptól 56 €

Kiegészítő támogatások:
https://portal.kre.hu/index.php/home/nemzetkozi-kapcsolatok/erasmus/erasmus-kiegeszito-tamogatasok.html

  • Támogatás szociális rászorultság alapján: Rövid távú hallgatói mobilitás esetén az elnyerhető összeg egyszeri 100 euró (1-14 nap hosszúságú mobilitás esetén) illetve 150 euró (15-30 nap hosszúságú mobilitás esetén), az Erasmus+ alapösztöndíjon felül. Külön pályázandó.

  • Támogatás speciális igények esetén (SN): Rövid távú hallgatói mobilitás esetén egyszeri 100 euró (1-14 nap hosszúságú mobilitás esetén), vagy 150 euró (15-30 nap hosszúságú mobilitás esetén. Külön pályázandó.

  • Utazási támogatás

Utazási támogatás Utazási távolságok

Zöld utazás

+Utazási nap

Nem zöld

+Utazási nap

10–99 km közötti távolság esetén:

56 EUR/ résztvevő

-

28 EUR/ résztvevő

-

100–499 km közötti távolság esetén:

285 EUR/ résztvevő

2 nap

211 EUR/ résztvevő

2 nap

500-1999 km közötti távolság esetén

417 EUR/ résztvevő

2 nap

309 EUR/ résztvevő

2 nap

2000–2999 km közötti távolság esetén:

535 EUR/ résztvevő

4 nap

395 EUR/ résztvevő

2 nap

3000–3999 km közötti távolság esetén:

785 EUR/ résztvevő

4 nap

580 EUR/ résztvevő

2 nap

4000–7999 km közötti távolság esetén:

1188 EUR/ résztvevő

6 nap

1188 EUR/ résztvevő

2 nap

8000 km vagy annál nagyobb távolság esetén:

1735 EUR/ résztvevő

6 nap

1735 EUR/ résztvevő

2 nap

 

  • A hallgatók a külföldön töltött időszak folyamán is jogosultak az anyaintézményüknél kapott tanulmányi ösztöndíjra vagy egyéb hitel folyósítására.

 

Az ösztöndíj csupán kiegészítő támogatást nyújt, nem fedezi a felmerülő teljes költségeket!

 

8. Általános tudnivalók

Egy hallgató képzési ciklusonként maximum 12 hónap erejéig részesülhet ERASMUS hallgatói tanulmányi és/vagy szakmai gyakorlati mobilitási ösztöndíjban.

Amennyiben a hallgató a szerződésben kitűzöttnél kevesebb időt tölt a fogadó intézményben, vagy nem tudja igazolni az ott teljesített tanulmányait, akkor a küldő intézmény a hallgatót az ösztöndíj részleges vagy akár teljes visszafizetésére kötelezheti.

A hallgató az ösztöndíj elnyerése után a küldő intézménnyel szerződést köt, mely magában foglalja az ösztöndíj időtartamát és a támogatás összegét is. Az ösztöndíjas köteles az elvégzett kurzusokról szóló igazolás másolati példányát, a kint tartózkodás időtartamáról pedig az eredeti tanúsítványt hazatérése után a küldő intézménynek átadni. Az ösztöndíjas köteles a mobilitása végén automatikusan küldött online EU Surveyt (kérdőívet) kitölteni. Az ösztöndíjas köteles hallgatói beszámolót készíteni, melyet a Támogató (a küldő intézmény) részére az ösztöndíjas időszak lejártát követően 14 napon belül el kell juttatnia.

 

A pályázat beadása FOLYAMATOS, de legkésőbb a mobilitás megkezdése előtt 2 hónappal.

 

A pályázat beadásának menete és helye:

A pályázati dokumentumokat, lezárt borítékban a Doktori Iskolák titkárságán kérjük leadni.
A pályázati dokumentumokat egyben, emailen, kérjük megküldeni az alábbi email címekre.
ÁJK – Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
BTK  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
HTK  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

Pályázáskor leadandó dokumentumok:

  1. Erasmus_rövid Phd mobilitas_palyazati_urlap – kitöltve
  2. Letter of acceptance for short term Phd mobility, befogadó nyilatkozat a fogadóféltől
  3. Kreditigazolás a lezárt félévekről
  4. Önéletrajz (CV - angolul)
  5. A jelentkező által készített szakmai terv, amelyet a témavezetője jóváhagyott, aláírt.
    Szakmai terv:
    a) Indokolja a fogadó intézmény választása
    b) Adja meg a rövidtávú mobilitás keretében tervezett feladatokat és tevékenységeket (pl. közös kutatás / módszerek tanulmányozása/ közös tudományos cikk írása/ stb.)
    c) Mutassa be a tervezett tevékenységek, feladatok hatását doktori képzésére. Mutassa be, hogyan segítik azok elő tanulmányait.
  6. Nyelvvizsgabizonyítványok másolata
  7. Kimagasló eredmények (tanulmányok, sport, közösség stb.) vagy tevékenységet igazoló dokumentumok (opcionális)


Eredményhirdetés (a pályázatban megadott e-mail címen): a pályázat benyújtásától számított 4 héten belül

 

További információk: Egyetemi Erasmus Szabályzat

 

Közzététel: 2024.11.22