HIT Talk 5. rész - Kálvin és a koronavírus. Mit őriz az egyház a reformátor tanításaiból?

"Kálvin, ha élne, arra biztatna minket, hogy merjünk szembenézni az egyházi struktúrákban a koronavírus által okozott kihívásokal, a digitális térbe átkerült istentiszteletek kérdésével" - hangzik el a reformátor magyarországi hatásáról szóló kerekasztal-beszélgetésen. Az is kiderül: a reformáció idején többek között azért is terjedtek gyorsan Kálvin nézetei, mert közel engedte magához korszaka változásait és teológusként foglalkozott velük.

Fazakas Gergely irodalomtörténész, a Debreceni Egyetem docense Fazakas Sándor professzorral (Debreceni Református Hittudományi Egyetem), Németh Áron lelkész-egyetemi docenssel (Debreceni Református Hittudományi Egyetem) és Oláh Róbert művelődéstörténésszel (Tiszántúli Református Egyházkerület Kollégiumi Nagykönyvtár) beszélgetett. Többek között arról, mennyiben tekinthető kálvinistának a magyar reformátusság, miért nem robbant ki vallásháború Magyarországon a protestantizmus elterjedése után és hogyan lehetett valaki lelkész Kálvin írásainak ismerete nélkül.

Készült a KRE Egyház és Társadalom Kutatóintézetének Reformáció Öröksége Műhelye, illetve az Egyetem Hittudományi Karának Egyháztörténeti Intézete együttműködésében.

 

Közzétéve: 2020.12.21.

Szakirányú továbbképzések

Szakirányú továbbképzések

Közösségi Média

Közösségi média

Kultúra, közélet

Rádió

Károli Podcast

Károli Podcast

Károli Klub

Károli Podcast

Könyvtár

Könyvtár logó

Napi biztatás

Napi biztatás

 

Tudomány, kutatás

Tudomány, kutatás

Galéria

galéria, fotógép