MRK Felsőoktatási Módszertani és Oktatásinformatikai Fórum

A Magyar Rektori Konferencia Felsőoktatási Módszertani és Oktatásinformatikai Fórum 2024 januárjában jött létre a KRE IKT Kutatóközpont koordinálásával. A Fórum célja az oktatásfejlesztés és oktatásinformatika terén szerzett tapasztalatok, jó gyakorlatok megosztása, valamint a digitális kompetenciák fejlesztése a felsőoktatásban. 

Vezetősége: 

  • Elnök: Dr. Habil. Dringó-Horváth Ida (KRE) 
  • Alelnök: Dr. Dósa Kata (BCE) 
  • Titkár: Dr. Papp-Danka Adrienn (BGE)  

A fórum évente három találkozót szervez, amelyeken szakmai konzultációkat és kerekasztal-beszélgetéseket tartanak a résztvevő intézmények, az alábbi súlypontok mentén: 

 

Tudásmegosztás, együttgondolkodás, startégiai egyeztetés - táblázat

 

Az első két rendezvény esetében az együttműködés koordinálását a kezdetektől felvállaló és az MRK munkacsoporti megalakulást kezdeményező három intézmény szolgált házigazdául, módszertani és oktatásinformatikai egységük vezetőinek aktív közreműködésével: a Budapesti Corvinus Egyetem (Dr. Dósa Kata), a Budapesti Gazdasági Egyetem (Dr. Papp-Danka Adrienn), valamint a Károli Gáspár Református Egyetem (Dr. Dringó-Horváth Ida). Az elképzelés szerint a harmadik, vezetői, stratégiai találkozó pedig állandó jelleggel az együttműködést formálisan kezdeményező rendezvényi helyszínen kerülne megrendezésre: a KRE Oktatásinformatika a felsőoktatásban c. konferencia és szakkiállítás éves rendezvénysorozat keretein belül (KRE IKT Kutatóközpont / KRE Oktatásinformatikai Továbbképző Központ).  

Az együttműködés formalizálása során már a nyitóalkalommal felmerült azonban, hogy más intézmények is örömmel vállalják egy-egy találkozó megszervezését, amit a hálózat vezetősége a demokratikus részvétel jegyében maximálisan támogat. 

 

A Magyar Rektori Konferencia a hazai felsőoktatási intézmények vezetőiből álló testület, amely független, konzultatív köztestületi formában látja el a felsőoktatási intézmények képviseletét és érdekvédelmét. Az MRK plénumból, bizottságokból és elnökségből áll, és munkáját az MRK titkársága segíti. A munkacsoportok, mint az MRK Fórum is, a bizottságok szintjén működnek, de szabadabb formában, projekt-jelleggel alakítva és megvitatva a felsőoktatás aktuális kérdéseit. A fentiekben említett módszertani munkacsoporton túl a további két, jelenleg is működő munkacsoport a Digitális Transzformáció Munkacsoport, valamint a Honvédelmi Képzési Munkacsoport