Open access nyilatkozat – Kisebbségvédelmi folyóirat

A Kisebbségvédelem folyóirat elkötelezett a nyílt hozzáférés (open access) elvei mellett, hogy a kutatás és a tudományos munka minél szélesebb körű terjesztését biztosítsa. Nyílt hozzáférési politikánk a következő kulcsfontosságú elemeket tartalmazza:

  1. Azonnali elérhetőség: A Kisebbségvédelem folyóiratban megjelent valamennyi cikk a megjelenést követően azonnal szabadon és állandóan hozzáférhetővé válik az interneten. Ez biztosítja, hogy a kutatások az interneten keresztül, könnyen olvasható formátumban, előfizetési díjak és regisztrációs akadályok nélkül, általánosan és szabadon hozzáférhetők legyenek.

  2. Creative Commons licencelés: A folyóirat cikkeit a Creative Commons Attribution 4.0 International License (CC BY 4.0) feltételei szerint adja ki. Ez a licenc lehetővé teszi a korlátlan felhasználást, terjesztést és sokszorosítást bármilyen médiumban, feltéve, hogy az eredeti szerző(k)et/szerkesztő(k)et megfelelő módon megjelölik. Ez magában foglalja a cikkek letöltésének, újrafelhasználásának, újranyomtatásának, módosításának, terjesztésének és/vagy másolásának jogát.

  3. Szerzői jogok: A Kisebbségvédelem folyóiratban publikáló szerzők mind a szerzői, mind a publikálási jogokat megtartják. Arra ösztönözzük szerzőinket, hogy kutatásukat széles körben osszák meg személyes honlapokon, intézményi adattárakban és nem kereskedelmi célú, tematikus repozitóriumokban.

  4. Állandó elérhetőség: Egyetemi folyóirat lévén a Kisebbségvédelem biztosítja, hogy minden publikáció a megjelenést követően azonnal letétbe kerüljön a Károli Gáspár Református Egyetem erre a célra kialakított online felületén. Ezt az elkötelezettséget visszamenőleg (vagyis a korábbi kiadó, a budapesti székhelyű Kisebbségi Jogvédő Intézet által megjelentetett számok tekintetében) és a jövőre tekintettel is fenntartjuk, biztosítva, hogy minden tartalom állandóan hozzáférhető legyen.

  5. Magas színvonal és minőség: A Kisebbségvédelem folyóirat magas standardokat tart fenn a szakértői értékelés, a szerkesztési folyamatok és a kiadói szolgáltatások terén. Minden tartalom, beleértve a taulmányokat, esszéket, recenziókat és jogeset elemzéseket, szigorú szakértői értékelésen esik át a közzétett kutatások integritásának és minőségének biztosítása érdekében.

  6. Globális tudáscsere: A folyóirat célja, hogy a kutatások szabad hozzáférhetővé tételével támogassa a globális tudáscserét, és hozzájáruljon ahhoz, hogy szerzőink akik nagyobb láthatóságára tegyenek szert, és az akadémiai intézményeknek könnyebb hozzáférést biztosítsunk a releváns kutatási eredményekhez.