Január 9-én kezdetét vette az ország legnagyobb oktatási rendezvénye, az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállítás. Az elmúlt évekhez hasonlóan intézményünk mindhárom napon az érdeklődők rendelkezésére áll tanulmányi és oktatási kérdésekben, de a látogatók az egyetemi sportélettel, valamint a tehetséggondozás különböző fórumaival is találkozhatnak a színpad közelében lévő HF05-ös standnál.
A rendezvény nyitónapján a kiállítási színpadon egyetemünk rektora és intézményünk hallgatói a minőségi oktatás és a közösségi élet, vagyis a Károli jelszavai mentén mutatták be az egyetemet a hallgatóságnak. Trócsányi László rektor kiemelte, hogy az intézmény feladata, hogy a szaktudás átadása mellett önálló gondolkodásra nevelje hallgatóit, az egyetem ugyanis a felnőtté válás egyik meghatározó állomása a fiatalok életének. A Károli stabil és kiszámítható értékrendet képvisel, a közösségépítés az egyik legfontosabb sarokköve a hamarosan harminckét éves intézménynek, amely ugyan jelenlegi formájában fiatalnak mondható, gyökerei azonban 1855-ig nyúlnak vissza.
A színpadon megjelent hallgatók egységesen megerősítették, hogy a Károlin egy támogató, egymásra odafigyelő közösség részesei lettek, amely karokon és képzéseken átívelő, az oktatók és hallgatók közötti szeretetkapcsolatra épül. A test, lélek és szellem egységét szem előtt tartó intézményben a sportolási lehetőségek és a sportrendezvények, a méltán népszerű és nagy sikerű KREaktív tehetségkereső verseny, a szakkollégiumok, a külföldi tanulmányutak, illetve a különböző lelki alkalmak is számos formában alakítják és erősítik a Károli egész közösségét.
Péntek délután Pigniczki Fanni olimpikon, pszichológia szakos hallgató ritmikus gimnasztika gyakorlatával indult a Károli mint sportos egyetem bemutatkozása a kiállítási színpadon. A bemutatót követően Pigniczki Fanni mellett Klekner Hanga olimpikon rúdugró, sportpszichológiai szakpszichológia szakirányú továbbképzésen tanuló hallgatót és Szép Balázs olimpikon öttusázó, világ- és Európa-bajnok, elsőéves emberi erőforrások szakos hallgatót kérdezte egyetemünk korábbi jogász szakos hallgatója, Gyenesei Leila sportriporter a tanulás és a sportolás összehangolásáról, élsportolóként a Károli-egyetem nyújtotta lehetőségekről.
A kerekasztal-beszélgetésben részt vett Sárfalvi Péter sportigazgató és Orosz Ádám kommunikáció- és médiatudomány mesterszakos hallgató, a Károli Sportiroda munkatársa is. A beszélgetés során a hallgatóság választ kaphatott többek között arra, hogy milyen élsportolónak lenni a Károlin, milyen támogatási formák állnak rendelkezésre a tanulmányok és az edzések, versenyek összeegyeztetésére. Sárfalvi Péter sportigazgató kiemelte, hogy Magyarországon egyedülálló sportösztöndíj érhető el a Károlin, folyamatos fejlesztések várhatók az egyetemi sportélet területén a jövőben, például az új campus megépülésével a sportolási lehetőségek is növekedni fognak.
A kiállítás harmadik napján a tehetséggondozás állt a fókuszban a kiállítási színpadon. Trócsányi László rektor kiemelte, hogy minden egyes hallgató érték, az egyetem a mentorálás számos formáját biztosítja hallgatói részére, ennek egyik formája a szakkollégiumok működése.
Sepsi Enikő egyetemi tanár, a Benda Kálmán Bölcsészet- és Társadalomtudományi Szakkollégium igazgatója bemutatta a szakkollégium nyolc képzési műhelyét, kiemelte, hogy szakoktól függetlenül lehet ezekre jelentkezni. Az egyetemi képzés mellett végzett foglalkozások igazi szellemi műhelyei a hallgatóknak. A Horánszky utcában található szakkollégium 21. századi felszereltséggel várja a hallgatókat. Kruzslicz Péter, a Bocskai István Jog- és Társadalomtudományi Szakkollégium igazgatója elmondta, hogy a szakkollégium hallgatói kezdeményezésre alakult. Bár nem bentlakásos intézmény, a családias hangulat itt is biztosított. Öt műhelyben, az öt nagy jogterületet lefedve zajlik a szakmai, tudományos munka. Elméleti elmélyülés és gyakorlati munka a két fő célkitűzése a szakkollégiumnak.
A Károli Interdiszciplináris Akadémia igazgatóhelyettese, Nemes László hangsúlyozta, hogy a KIDA a módszertani és szakmai tudás átadása mellett a szakok közötti betekintés, a más szakterületekkel való megismerkedés lehetőségét kínálja az ide jelentkezőknek. A KIDA egy közösség, a hallgatók az egyetem mind az öt karáról jelentkezhetnek a műhelyekbe. Fontos az új nézőpontok kialakítása, a szakkollégiumban négy műhely várja a hallgatókat, a szakmai munka a karok közötti együttműködéseket is elő tudja segíteni.
A Károli Junior Akadémia igazgatója, Jankó-Badó Andrea elmondta, hogy a tudatos döntéshozatalt támogatja az akadémia, amely kifejezetten a középiskolásoknak szóló programlehetőség. A jelentkezők személyesen nyerhetnek bepillantást az egyetemi tanulmányokba, így biztosabb döntést hozhatnak a továbbtanulását illetően. Az alapismereti képzések elvégzése után 100 intézményi pontot is kaphatnak a kurzust eredményesen elvégzők abban az esetben, ha a Károli-egyetemet jelölik első helyen a felsőoktatási felvételi eljárás során.
A rendezvényről készült teljes képgaléria itt érhető el.