2025. január 20-án, este 18:00-kor a Károli Open Talks keretében egy különleges, Magyarországon egyedülálló kerekasztal-beszélgetésre kerül sor, ahol két nemzetközileg elismert szakember, Eryn Andrews, NASA mérnök, és Jim Christensen, űrkutatási oktatási szakember lesznek a vendégek. A beszélgetés során aktuális kérdésekről lesz szó az űrkutatás, az űrtechnológia és az ezekhez kapcsolódó oktatás területén. A rendezvény angol nyelven zajlik, és egyedülálló lehetőséget kínál arra, hogy az érdeklődők betekintést nyerjenek az űripar legújabb fejleményeibe, valamint azok oktatási vonatkozásaiba.
A beszélgetést Prof. Dr. Szuchy Róbert, a Károli Gáspár Református Egyetem oktatási rektorhelyettese moderálja.
Meghívott vendégek:
Eryn Andrews
Eryn Andrews több mint 15 év tapasztalattal rendelkező NASA mérnök, aki az űripar különböző területein szerzett kiemelkedő szakértelmet. Munkája során részt vett az űrállomás-rendszerek tervezésében és üzemeltetésében, valamint az űrhajós személyzet és fedélzeti mérnökök képzésében. Emellett jelentős tapasztalatot szerzett a küldetésirányítás és az űrlogisztika területén is. Kiemelt szakterületei közé tartozik az űrséták és űrruhák tervezése és fejlesztése, különös tekintettel az emberi tényezők figyelembevételével végzett mérnöki munkára.
Jim Christensen
Jim Christensen, az Aldrin Family Foundation nyugdíjazott innovációs igazgatója, korábban a Kennedy Space Center Látogatóközpont Oktatási Igazgatójaként dolgozott. Itt csapatával megtervezte az új Astronaut Training Experience (Űrhajós Kiképzési Élmény) és Mars Base 1 programokat. Ezt megelőzően a NASA Johnson Space Centerben, Houstonban működő „Teaching from Space” program részeként tevékenykedett, ahol koordinálta az első űrrepülési oktatási lehetőséget – egy videokonferenciát, amely a Nemzetközi Űrállomás személyzete és iskolai osztályok között zajlott. Jim diákokat és tanárokat támogatott olyan kísérletek tervezésében és megvalósításában, amelyek mikrogravitációs körülmények között repültek a NASA Reduced Gravity Aircraft fedélzetén, az Atlantis űrrepülőgépen, a Nemzetközi Űrállomáson és a SpaceX Dragon űrhajóján.
Korábban 18 éven keresztül középiskolai tanárként dolgozott, és kiemelkedő munkájáért 1995-ben elnyerte az Elnöki Díjat a Matematikai és Természettudományos Kiválóságért. Jim kidolgozta a Mars Base Project és AstroVIP programokat is, amelyek videokonferencia segítségével kapcsolták össze a diákokat és szakértőket az űrrepülés és a Mars-kutatás területén.
Részvétel:
A rendezvény ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Az esemény online is követhető, a regisztrált résztvevők számára.
Ne hagyja ki ezt az izgalmas lehetőséget, hogy első kézből halljon az űrkutatás és az űrtechnológia legújabb eredményeiről, valamint azok oktatási vonatkozásairól!
Időpont: 2025. január 20., 18:00
Helyszín: Károli Gáspár Református Egyetem, Károlyi-Csekonics Palota
1088 Budapest, Múzeum utca 17.
Nyelv: Angol
Részvétel: Ingyenes (Regisztrációhoz kötött)