Március 26-án eredményhirdetéssel egybekötött ünnepséggel zárult a 37. OTDK Állam- és Jogtudományi Szekciója. A szekcióba összesen 286 pályamunkával neveztek a hallgatók, ebből 280 pályamunkát mutattak be a március 25-i versenynapon összesen 31 tagozatban.
A TDK örök és folytatódik – utalt beszédében a konferencia 70 esztendejére Mezey Barna, az OTDT alelnöke, aki az ünnepségen tartott beszédében sikeres konferenciának nevezte a 37. OTDK első szekcióját. Kiemelte, hogy az Állam- és Jogtudományi Szekció három tagozatának ülését idén élőben is figyelemmel kísérhették az érdeklődők, a nézőszámok alapján elmondható, hogy az első alkalommal kipróbált médiakommunikációs kísérlet eredményesnek bizonyult. Hangsúlyozta, hogy a konferencián az ország krémje lépett „színpadra”, pillanatnyilag a legjobbaknak számító hallgatók mérték össze tudásukat. Alelnök úr rámutatott arra, hogy helyezésektől és díjaktól függetlenül a konferencián szereplő hallgatók mind győztesek, a legjobbak közé tartoznak. A szekció szervezőinek köszönetet mondva kiemelte, hogy a tagozati előadások minden esetben jó hangulatban teltek, az intézmény olyan hátteret biztosított a rendezvényhez, amely mindenki számára emlékezetes marad.
Teher alatt nő a pálma, és ezzel együtt jutunk fel a csillagokig – hangsúlyozta Balogh Judit, az OTDT Állam- és Jogtudományi Szekció Szakmai Bizottságának elnöke, aki szintén köszönetét fejezte ki a házigazdáknak, s nem utolsó sorban a részt vevő hallgatóknak.
Tóth J. Zoltán, az Állam- és Jogtudományi Kar dékánja nagy megtiszteltetésnek nevezte az Állam- és Jogtudományi Szekció szervezői feladatait, s egyúttal reméli, hogy a konferencián részt vett hallgatók pozitív élményekkel távoznak egyetemünkről. Hozzátette, hogy az eredményektől függetlenül mindenki nyertese az OTDK-nak, hiszen tudásra és tapasztalatokra, szakmai közösségre és kapcsolatokra tehettek szert. Kiemelte, hogy az OTDK nem csak mozgalom, hanem közösségi tér, mely összeköti a joghallgatókat és a jogásztársadalmat, s reméli, hogy ez az idei konferencia is a társadalom javára válik.
Dékán úr az ünnepség alkalmával átadta az Állam- és Jogtudományi Kar alapító dékánjáról elnevezett, idén alapított Tóth Károly-díjat. Az elismerést Vékás Lajos Széchenyi-díjas jogtudós, egyetemi tanár vehette át.
A Pro Sciencia Aranyérmesek Társasága által alapított Reménység Kitűzőt idén Deák Ferenc, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem joghallgatója vehette át.
Az ünnepség végén Tóth J. Zoltán dékán a Károli-egyetem nevében átadta a stafétabotot Kajtár Gábor tudományos ügyekért felelős dékánhelyettes részére, mellyel megbízta a 2027. évi Állam- és Jogtudományi Szekció szervezésével az ELTE Állam- és Jogtudományi Karát.
Egyetemünk joghallgatói eredményesen szerepeltek a konferencián: 4 első helyezést, 3 harmadik helyezést és 7 különdíjat, valamint 2 legjobb opponensnek járó elismerést is szereztek.
- helyezést ért el:
- Mutlak Jázmin A digitális bizonyítékok jelentősége a büntetőeljárásban, különös tekintettel a kriptovalutával elkövetett bűncselekményekre című dolgozatával; Témavezetője: Dobrocsi Szilvia egyetemi docens.
- Telekesi Bálint A mértékes ügyészi indítvány főbb aspektusai és hatása a büntetőeljárásra című dolgozatával; témavezetője: Czine Ágnes egyetemi tanár.
- Fülöp Virág Zoofília és a büntetőjog: nemzetközi szabályozás és hazai kihívások című dolgozatával; témavezetője: Domokos Andrea egyetemi tanár.
- Szabó Panni Luca Az egész életen át tartó tanulás szerepe a munkajogban, különös tekintettel a képzési szabadság dilemmájára és a tanulmányi szerződésre című dolgozatával; témavezetői: Kun Attila egyetemi tanár és Pál Lajos megbízott oktató.
- helyezést ért el:
- Tarjáni-Nagy Zsófia Hatékony jogorvoslatnak minősül-e az alkotmányjogi panasz? című dolgozatával; témavezetője: Köbel Szilvia egyetemi docens.
- Molnár Vanda A szexuális erőszak mint háborús bűncselekmény a nemzetközi ítélkezési gyakorlat tükrében című dolgozatával; témavezetője: Dobrocsi Szilvia.
- Gácser István János Milyen mértékben szolgálhat mintaként Dél-Tirol autonómiájának intézményrendszere Székelyföld számára? című dolgozatával; témavezetője: Manzinger Krisztián egyetemi adjunktus.
Különdíjasok:
- Imre Dániel A tévedés (error) szabályozása a pandektarendszerben című dolgozatával; témavezetői: Jakab Éva egyetemi tanár és Schlachta Boglárka Lilla tanársegéd.
- Szabó Noémi Réka A fiatalkorú elkövetők és reszocializációjuk színházpedagógiai megoldásai című dolgozatával; témavezetője: Domokos Andrea egyetemi tanár.
- Forgács Nikolett Modern kori rabszolgaság Magyarországon, avagy a kényszermunka hazai gyakorlata című dolgozatával; témavezetője: Domokos Andrea egyetemi tanár és Dorang Zsanett tanársegéd.
- Hujder Alina A hozzáadottérték-adó szabályozásának egyes kérdései Magyarországon és Európában az adójogi jogkövetés erősítése szempontjából című dolgozatával; témavezetője: Bencsik András egyetemi docens.
- Tóth Boglárka Krisztina Állam és gazdaság: Központi árszabályozás a Római Birodalomban című dolgozatával; témavezetői: Jakab Éva egyetemi tanár és Giovannini Máté doktorandusz.
- Dolányi Eszter A kartellek büntetőjogi szabályozása a versenyjog tükrében című dolgozatával; témavezetője: Miskolczi-Bodnár Péter egyetemi tanár.
A Doktoranduszok Országos Szövetségének különdíját Szabó Panni Luca vehette át.
Legjobb opponensnek járó elismerést Porczió Luca hallgatónk az Agrár- és Környezetvédelmi Jogi Tagozatban nyújtott munkájáért, valamint Bodorkós Marcell a Kriminológia Tagozatban végzett közreműködéséért vehetett át.