Erasmus+ logó

„Befogadó tanulási környezetek támogatása - stratégiák a gyermeket nevelő, családos hallgatók támogatására a felsőoktatásban” című Erasmus+ projekt

Projekt azonosító: 2023-1-HU01-KA220-HED-000156058

 

Az Európai Unió Erasmus+ programjának támogatásával 2023 és 2026 között megvalósuló projekt célja, hogy a partnerség mélyrehatóan megismerje azokat a tényezőket, amelyek befolyásolják a hallgatók döntéseit a gyermekvállalással kapcsolatban, és szakmai javaslatokat fogalmazzon meg a felsőoktatási intézmények és a döntéshozók számára annak érdekében, hogy a felsőoktatási intézmények támogatóbb és rugalmasabb oktatási környezetet tudjanak biztosítani a családos hallgatók számára. A partnerség célja, hogy a résztvevő felsőoktatási intézményekben befogadó, családbarát gyakorlat valósuljon meg.

A partnerség

Koordinátor:

Nagycsaládosok Országos Egyesülete (NOE)

Nagycsaládosok Országos Egyesülete (NOE) logó


Partnerintézmények:

  • Károli Gáspár Református Egyetem (Magyarország)
  • Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem (Románia)
  • II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola (Ukrajna)
  • Selye János Egyetem (Szlovákia)

 

 Károli Gáspár Református Egyetem logóSapientia Erdélyi Magyar TudományegyetemAcademia de Franciscus Rákóczi II. Nominata logoUniverzita Selye János Egyetem logó

 

A Károli Gáspár Református Egyetem részvételéről bővebben itt olvashatnak:

Egyetemünk is részt vesz a NOE átfogó kutatásában

 

A projekt megvalósításának lépései

  • Fókuszcsoportos interjúk a partnerségben résztvevő felsőoktatási intézmények családos hallgatóival. A Károli Gáspár Református Egyetemen 2 fókuszcsoportos interjúra került sor.

  • A Károli Gáspár Református Egyetem szervezésében 2024. június 12-13. között, Budapesten került sor az első szakmai tanulmányútra.

    A rendezvény keretében a partnerintézmények megosztották egymással a fókuszcsoportos interjúk tanulságait és tapasztalatait, majd a Károli Gáspár Református Egyetemen működő karok, továbbá a hallgatói szolgáltatást nyújtó szervezeti egységek által delegált képviselőkkel kibővült panelbeszélgetésen megvitatták a családos hallgatókat érintő intézményi kérdéseket, illetve nemzetközi kitekintésként összevetették a partnerintézmények jó gyakorlatait.

    Bővebben az alkalomról és a tartalmi beszámolókról itt olvashatnak:
    https://csalad-es-egyetem.noe.hu/szakmai-tanulmanyut-karoli-gaspar-reformatus-egyetem/

  • A kutatásvezető a partnerség intézményeiben megtartott családos hallgatói fókuszcsoportokban elhangzott javaslatok alapján egy Együttműködési eszközkészlet című munkaanyagot állított össze a partnerintézmények számára. A dokumentum tartalmát a Károli Gáspár Református Egyetem vezetői megvitatták.

    Bővebben az alkalomról itt olvashatnak:
    https://portal.kre.hu/index.php/3069-uj-szakaszaba-lep-az-erasmus-csalados-hallgatoi-projekt.htm

  • A Selye János Egyetem szervezésében 2024. november 12-13 között, Komáromban került sor a második szakmai tanulmányútra.

    Bővebben az alkalomról itt olvashatnak:
    https://csalad-es-egyetem.noe.hu/nemzetkozi-partnertalalkozo-selye-janos-egyetem/

  • Partneregyetemek adatszolgáltatása. A kutatás kiegészült azzal, hogy a partnerintézmények áttekintették statisztikáikat, valamint szabályzataik azon részeit, amelyek a családos hallgatókra vonatkoznak.

  • Az Együttműködési Eszközkészlet munkaanyagban szereplő javaslatok vezetői véleményezését követően, a kutatásvezető egy Eszköztár című dokumentumot dolgozott ki a partnerintézmények számára a javaslatok megvalósítási feltételeivel kapcsolatban. A projekt jelen szakaszában a dokumentumban szereplő javaslatokra a partnerintézmények felkért oktatói reflektálnak.

    A Károli Gáspár Református Egyetemen minden kar részt vesz, összesen 7 oktató „teszteli” a dokumentumban foglaltakat.

    A dokumentum itt található és letölthető:
    Letöltéshez kattintson a gombra:PDF letöltése

 

A projekt honlapja elérhető itt:

Család és egyetem - NOE - NAGYCSALÁDOSOK ORSZÁGOS EGYESÜLETE

 

 

Az Európai Unió finanszírozásával. Az itt szereplő vélemények és állítások a szerző(k) álláspontját tükrözik, és nem feltétlenül egyeznek meg az Európai Unió vagy az Európai Oktatási és Kulturális Végrehajtó Ügynökség (EACEA) hivatalos álláspontjával. Sem az Európai Unió, sem az EACEA nem vonható felelősségre miattuk.

Az Európai Unió társfinanszírozásával - logó