A magyar nyelv napján nyitotta meg kapuit a Károli Református Könyv- és Ajándékbolt a Ráday utca 3. szám alatt.
Varga Zoltán, a Károli Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója köszöntötte elsőként a megjelenteket, elmondta, reményei szerint nemcsak az egyetem hallgatói, munkatársai javára, hanem a külvilág számára is hasznos és értékes tartalmakat kínál majd a most megnyíló könyvesház. Hozzátette, hogy a közeljövőben webshop keretein belül is megvásárolhatók lesznek a boltban található könyvek, ajándéktárgyak.
Trócsányi László rektor köszöntőjében arra emlékeztetett, a református felsőoktatás évszázados hagyományait ismerve tudható, hogy az akadémia mellett mindig ott állt egy könyvesbolt. A kultúrához és műveltséghez tehát évszázadok óta szervesen hozzátartozik, a könyvesbolt az egyetem nélkülözhetetlen tartozéka, olyan mint csónaknak az evező, egy nélkülözhetetlen sejt, amely az egyetemi életet szolgálja. Rektor úr hangsúlyozta, a könyvesház a szellemi bővülés, gyarapodás otthona lehet mindannyiunk számára.
Veres Sándor, a Dunamelléki Református Egyházkerület főgondnoka a Ráday utca elején található épületrész történetét felelevenítve elmondta, a könyvesbolt méltó helyen, a Kálvin János, Ráday Pál, Lónyai Menyhért és Török Pál nevét viselő térség közepette egy olyan helyre invitálja látogatóit, ahol a kapcsolatokra született ember az olvasás által is tágíthatja horizontját, a szakmai és tudományos művek mellett megtalálja a könyvek könyvét, a Bibliát is, amely a Krisztussal való kapcsolat elmélyítésében segíthet bennünket, hogy felismerhessük, mi a szép, mi a jó és mi az igaz.
Csáki-Hatalovics Gyula Balázs kancellár örömének adott hangot, hogy a könyvesbolt megnyitásával az egyetem régi célkitűzése teljesült. Hozzátette, hogy bár a 21. században tudományos könyveket értékesíteni komoly kihívás, és annak ellenére, hogy a károlis könyvek a nagyobb könyvesházakban jelen vannak az egyetem könyvkiadó partnerein keresztül, mégis elengedhetetlen, hogy az egyetem szellemi termékei egy koncentrált helyen is elérhetők legyenek. A könyvesház lehetőség arra, hogy megismertessük oktatóink tudományos munkáit a világgal, szorosan együttműködve az egyházi kiadókkal, egyházi kiadványokkal. Az egyetem alkotórésze a könyvesbolt, és a jövőre nézve egy egyetemi kiadó létrehozása is napirenden van.
Fotók: KRE és Sebestyén László