Pályázati felhívás - Károli Gáspár Ösztöndíj 2016/2017. tanév őszi félév

Elsőéves, másodéves és harmadéves önköltséges hallgatók számára

 

I.    Tájékoztató a 2016/2017. tanév őszi félévében meghirdetett Károli Gáspár Ösztöndíj pályázati felhívásához

  • Az Egyetem pályázati úton ösztöndíjat adományoz azon önköltséges hallgatói számára, akik kimagasló tanulmányi, szakmai, hitéleti tevékenységet végeznek.
  • A Károli Gáspár Ösztöndíj pályázatot az Egyetem Főtitkára írja ki félévente egy alkalommal. Az így elnyert ösztöndíj egy tanulmányi félévre (5 hónapra) adható.
  • A hallgató által elnyerhető ösztöndíj összege az adott hallgató féléves önköltségi díjának 25%-a, 50%-a vagy 75%-a függően a pályázati anyagáért kapott pontszámától.
  • Az ösztöndíjat elnyerő hallgatóknak – az ösztöndíj mértékének megfelelő óraszámban – önkéntes munkát kell vállalniuk, melyet az Egyetemen, illetve más karitatív szervezeteknél tudnak elvégezni.
    o    Önköltségi díjának 25%-át ösztöndíj formában megnyerő hallgatónak 30 óra önkéntes munkát kell teljesítenie.
    o    Önköltségi díjának 50%-át ösztöndíj formában megnyerő hallgatónak 55 óra önkéntes munkát kell teljesítenie.
    o    Önköltségi díjának 75%-át ösztöndíj formában megnyerő hallgatónak 80 óra önkéntes munkát kell teljesítenie.
  • A hallgató az önköltség összegét az Egyetem szabályzataiban meghatározott módon, az általános eljárás szerint köteles megfizetni, függetlenül attól, hogy a Károli Gáspár Ösztöndíjat megpályázza-e.
  • A pályázatot a hallgató az adott tanulmányi év félévében közzétett pályázati felhívásban meghatározott adatlapon, a pályázati határidő lejártáig köteles benyújtani a pályázati kiírásban megjelölt helyszínen.
  • A pályázatokat a Károli Gáspár Ösztöndíjbizottság (továbbiakban: Bizottság) bírálja el az adott tanulmányi félévben közzétett pályázati felhívásban meghatározott időpontig.
  • A Bizottság az elnyert ösztöndíjösszeg nagyságával arányosan állapítja meg az önkéntes munka időtartamát.
  • A hallgató, miután tudomást szerzett sikeres pályázatáról, az egyetemi honlapon megtekinti az Egyetem által felkínált önkéntes munkalehetőségeket tartalmazó listát.
  • Kiválasztja a számára megfelelő munkát – tekintettel a ledolgozandó óraszámok mennyiségére –, és jelentkezik a kari kapcsolattartójánál, akinek segítségével és jóváhagyásával aztán regisztrálni tud az Önkéntes munkára az adott szervezetnél.
  • Fontos, hogy mindenképpen a kari koordinátorral való konzultáció után jelentkezzenek az önkéntes munkára, mivel a koordinátorok tudnak segíteni abban, hogy melyik önkéntes munkára mennyi főt tudnak alkalmazni.
  • Miután sikerült kiválasztani az önkéntes munkát és regisztrálni az önkéntes munkára, az egyetem honlapján található, letölthető befogadó nyilatkozatok kitöltött példányával kell befáradni a kari kapcsolattartóhoz, aki elkészíti a hallgatók részére az Ösztöndíjszerződést. A befogadó nyilatkozatok hiányában az Ösztöndíjszerződés nem köthető meg.
  • Az Ösztöndíjszerződésre azért van szükség, mert a hallgató ebben vállal kötelezettséget az általa elnyert ösztöndíj ellenében elvégzendő önkéntes munkára.
  • Az ösztöndíj folyósításának feltétele az érvényes ösztöndíjszerződés megléte.
  • Amennyiben a hallgató nem köt szerződést az Egyetemmel az önkéntes munkájának elvégzéséről, úgy a hallgató nem részesül az ösztöndíjban.
  • A hallgatónak az elvégzett önkéntes munkát a félév végén a pályázati kiírásban megjelölt határidőig teljesítésigazolással és jelenléti ívvel kell igazolnia. A teljesítésigazolásokat a kari Dékáni Hivatalokba a kapcsolattartónak kell benyújtani.
  • A pályázatok értékelésénél irányadó a hallgató:
    o    tanulmányi eredménye (elsőévesek esetében felvételi pontszám, felsőbb évesek esetében korrigált kredit index  átlag KKI);
    o    tudományos- szakmai eredmény (tanulmányi versenyen elért eredmény, publikáció, stb.);
    o    közéleti tevékenysége (amennyiben az elmúlt félévben közéleti tevékenységét, karitatív munkát végzett, és azt egy hónapnál nem régebbi dokumentummal tudja igazolni);
    o    civil szervezeti tagsága (be kell mutatni az elmúlt félévben elvégzett tevékenységét, melyet az adott szervezet egy hónapnál nem régebbi dokumentummal igazolni tud);
    o    aktív gyülekezeti, egyházi kapcsolat (egy hónapnál nem régebbi igazolás szükséges, amely tartalmaz egy ajánlást is a hallgatóról).


II.    Kik pályázhatnak:
Károli Gáspár Ösztöndíjra a Egyetem azon hallgatója pályázhat, aki:

  • az alább felsorolt képzéseink valamelyikén önköltséges (költségtérítéses) formában részt vesz:
    o    teljes idejű alapképzés
    o    teljes idejű mesterképzés
    o    teljes idejű osztatlan képzés
  • és első helyen jelölte meg egyetemünket a felvételi eljárás során.


III.    Kik nem pályázhatnak / kizáró okok:
Nem pályázhat az a hallgató, akinek:

  • a pályázat benyújtásának időpontjában az Egyetemmel szemben tartozása áll fenn,
  • aki fegyelmi eljárás hatálya alatt áll,
  • aki a pályázattal érintett tanulmányi félévet megelőző félévben vállalt önkéntes munkájának nem tett eleget,
  • nem pályázhat továbbá a hallgató abban a félévben, amelyben várhatóan megszerzi az abszolutóriumot.


Az a hallgató, aki a jelen félévben Károli Gáspár Ösztöndíjban részesül, a pályázat elbírálását követően azonban szünetelteti hallgatói jogviszonyát elveszti az ösztöndíjat.

IV.    A pályázatok értékelésének egységes pontrendszere:

1.    tanulmányi eredmény:

a.
    Elsőéves hallgatók számára: elsőévesek esetében a felvételi pontszám az irányadó, melyet az Oktatási Hivatal által megküldött felvételi értesítő levél fénymásolatának csatolásával szükséges igazolni.

b.    Felsőéves hallgatók számára: felsőbb évesek esetében tanulmányi átlag (KKI- a Neptun rendszerből nyomtatva).

2.    tudományos-, szakmai eredmény (maximum 10 pont adható): tanulmányi versenyen elért eredmény (TDK, OTDK), publikáció, demonstrátori feladatok ellátása, stb.

3.    közéleti tevékenység (maximim 5 pont adható): amennyiben az elmúlt félévben közéleti tevékenységét, karitatív munkát végzett, és azt egy hónapnál nem régebbi dokumentummal tudja igazolni.

4.    aktív gyülekezeti, egyházi kapcsolat (maximim 5 pont adható): egy hónapnál nem régebbi igazolás szükséges az egyháztól, amely tartalmaz egy pár mondatos ajánlást is a hallgatóról.

5.    civil szervezeti tagság (maximim 5 pont adható): a hallgatónak pár mondatban be kell mutatnia az elmúlt félévben elvégzett tevékenységét, melyet az adott szervezet egy hónapnál nem régebbi dokumentummal igazolni tud.

V.    A pályázás menete:

  • A pályázati felhívásban feltüntetett szempontoknak megfelelően a hallgató kitölti a pályázati adatlapot, melyhez csatolja a szükséges dokumentumokat, melyek a következőek lehetnek:
  • Elsőévesek esetén:
    o    pályázati adatlap kitöltve, aláírva,
    o    igazolások:
    -    elsőévesek esetében a felvételi pontszám az irányadó, melyet az Oktatási Hivatal által megküldött felvételi értesítő levél fénymásolatának csatolásával szükséges igazolni.,
    -    tanulmányi versenyen elért eredmény (oklevél fénymásolat, eredményről szóló igazolás fénymásolata elegendő).
    -    Közéleti és egyéb tevékenység (ha vannak): amennyiben az elmúlt félévben közéleti tevékenységét, karitatív munkát végzett, és azt egy hónapnál nem régebbi dokumentummal tudja igazolni.
    -    Egyéb kiemelkedő társadalmi, szociális, kulturális tevékenységről szóló igazolás (egy hónapnál nem régebbi igazolás),
    -    civil szervezeti tagság: a hallgatónak pár mondatban be kell mutatnia az elmúlt félévben elvégzett tevékenységét, melyet az adott szervezet egy hónapnál nem régebbi dokumentummal igazolni tud;
    -    aktív gyülekezeti, egyházi kapcsolat: egy hónapnál nem régebbi igazolás szükséges az egyháztól, amely tartalmaz egy pár mondatos ajánlást is a hallgatóról.

  • Felsőévesek esetén:
    o    pályázati adatlap kitöltve, aláírva,
    o    igazolások:
    -    felsőbb évesek esetében tanulmányi átlag szükséges (KKI- a Neptun rendszerből nyomtatva).
    -    tudományos-, szakmai eredmény: tanulmányi versenyen elért eredmény (TDK, OTDK), publikáció, demonstrátori feladatok ellátása, stb. (oklevél fénymásolat, igazolás-fénymásolat elegendő. Publikáció esetén a pontos elérési helyet meg kell adni.
    -    Közéleti és egyéb tevékenység: amennyiben az elmúlt félévben közéleti tevékenységét, karitatív munkát végzett, és azt egy hónapnál nem régebbi dokumentummal tudja igazolni.
    -    Egyéb kiemelkedő társadalmi, szociális, kulturális tevékenységről szóló igazolás (egy hónapnál nem régebbi igazolás),
    -    civil szervezeti tagság: a hallgatónak pár mondatban be kell mutatnia az elmúlt félévben elvégzett tevékenységét, melyet az adott szervezet egy hónapnál nem régebbi dokumentummal igazolni tud;
    -    aktív gyülekezeti, egyházi kapcsolat: egy hónapnál nem régebbi igazolás szükséges az egyháztól, amely tartalmaz egy pár mondatos ajánlást is a hallgatóról.

FELHÍVJUK A PÁLYÁZÓ FIGYELMÉT, HOGY A CSATOLANDÓ DOKUMENTUMOK TEKINTETÉBEN HIÁNYPÓTLÁSRA NINCS LEHETŐSÉG, A PÁLYÁZAT A HATÁRIDŐRE BENYÚJTOTT DOKUMENTUMOK SZERINT KERÜL ELBÍRÁSLÁSRA!


A pályázatok benyújtásának határideje: 2016. szeptember 19. 12:00-óra
A pályázatok benyújtásának helyszínei:


1.    Állam- és Jogtudományi Kar: KRE Újpesti, Viola utcai épület A szárny / Dékáni Hivatal / Dékáni Titkárság
Kapcsolattartó: Csáki Nikolett – Dékánhelyettesi Asszisztens.
2.    Bölcsészettudományi Kar: Karrieriroda, Budapest, Reviczky utca 4.,/3. emelet 302. /
Kapcsolattartó: Füleki Beáta - Karrieriroda-vezető.
3.    Tanítóképző Főiskolai Kar: KRE Újpesti, Viola utcai épületének B szárnyában/ illetve Nagykőrösön a Dékáni Hivatalban
Kapcsolattartó: Kajtár Andrea – Igazgatási Kari Igazgató, / Mosolygóné Dr. Gődény Ágnes - Igazgatási Kari Igazgató.
4.    Hittudományi Kar: Dékáni és Tanulmányi Hivatal / Budapest, Ráday u. 28.
Kapcsolattartó: Sógor Éva - Dékáni Hivatal Vezetője


VI.    Nyertes pályázók teendői:

  • A hallgató, miután tudomást szerzett sikeres pályázatáról, az egyetemi honlapon megtekinti az Egyetem által felkínált önkéntes munkalehetőségeket tartalmazó listát.
  • Kiválasztja a számára megfelelő munkát – tekintettel a ledolgozandó óraszámok mennyiségére –, és jelentkezik a kari kapcsolattartójánál, akinek segítségével és jóváhagyásával aztán regisztrálni tud az önkéntes munkára az adott szervezetnél.
  • Fontos, hogy mindenképpen a kari koordinátorral való konzultáció után jelentkezzenek az önkéntes munkára, mivel a koordinátorok tudnak segíteni abban, hogy melyik önkéntes munkára mennyi főt tudnak alkalmazni.
  • Miután sikerült kiválasztani az önkéntes munkát és regisztrálni az önkéntes munkára, az egyetem honlapján található, letölthető befogadó nyilatkozatok kitöltött példányával kell befáradni a kari kapcsolattartóhoz, aki elkészíti a hallgatók részére az ösztöndíjszerződést. A befogadó nyilatkozatok hiányában az ösztöndíjszerződés nem köthető meg.
  • Az ösztöndíjszerződésre azért van szükség, mert a hallgató ebben vállal kötelezettséget az általa elnyert ösztöndíj ellenében elvégzendő önkéntes munkára.
  • Az ösztöndíj folyósításának feltétele az érvényes ösztöndíjszerződés megléte.
  • Amennyiben a hallgató nem köt szerződést az Egyetemmel az önkéntes munkájának elvégzéséről, úgy a hallgató nem részesül az ösztöndíjban.
  • A hallgatónak az elvégzett önkéntes munkát a félév végén a pályázati kiírásban megjelölt határidőig (2017. február 8.) teljesítésigazolással kell igazolnia. A teljesítésigazolásokat a kari Dékáni Hivatalokba a kapcsolattartónak kell benyújtani.


A 2016/2017 tanév I. őszi félévében ösztöndíjban részesült hallgatók az önkéntes munka teljesítésigazolását 2017. február 8. napjáig adhatják le.

  • Amennyiben a hallgató az önkéntes munka koordinálását elvégző egység képviselőjének 3 megkeresésére nem reagál, a kínált feladatot nem vállalja, az adott kar a Károli Ösztöndíjbizottsághoz fordul írásban, kérve a Bizottságot, hogy az ösztöndíjelvonás, soron következő pályázatból történő kizárás és egyéb ösztöndíjszerződésben rögzített szankciókat alkalmazza.
  • Amennyiben a hallgató az általa szerződésben vállalt önkéntes munkáját nem teljesítette – kötelezettségének nem tett eleget –, a teljesítésigazolások leadási határidejétől számított 30 napon belül köteles visszafizetni az Egyetemnek a számára folyósított ösztöndíj összegét.


VII.    Határidők:

  • A pályázat leadásának határideje: 2016. szeptember 19. hétfő, 12:00
  • A nyertes pályázók névsorának közzététele: 2016. október 4. kedd,
  • Önkéntes Munkalehetőségek listája megtalálható a honlapon: www.kre.hu/ hallgatóinknak/önkéntesség/menüpont alatt:
    https://portal.kre.hu/images/doc/Onkentes_munkalehetosegek_Osszesitett_2016.09.07.pdf

  • Önkéntes munkalehetőségekre való regisztrációs felület ugyanezen az oldalon lesz megtalálható.

  • A két példányban kitöltött és aláírt önkéntes munkára való jelentkezés, befogadó nyilatkozatok leadási határideje: 2016. október 11.
  • 2016. ösztöndíjszerződések aláírása 2016. október 14.

 


Károli Gáspár Ösztöndíj pályázati felhívás 2016/2017/I. őszi félév

Károli Gáspár Ösztöndíj adatlap elsőéveseknek 2016/2017/I. őszi félév.

Károli Gáspár Ösztöndíj adatlap felsőéveseknek 2016/2017/I. őszi félév

Önkéntes munkalehetőségek listája 2016/2017/I. őszi félév


Jelenléti ív 2015/2016.tavaszi félév lezárása

Teljesítésigazolás önkénteseknek 2015/2016.tavaszi félév lezárása
Jelenléti ív 2016/2017. őszi félév lezárása

Teljesítésigazolás önkénteseknek 2016/2017. őszi félév lezárása

Szakirányú továbbképzések

Szakirányú továbbképzések

Közösségi Média

Közösségi média

Kultúra, közélet

Rádió

Károli Podcast

Károli Podcast

Károli Klub

Károli Podcast

Napi biztatás

Napi biztatás

 

Tudomány, kutatás

Tudomány, kutatás

Galéria

galéria, fotógép